Dubánci v listopadu + wallpaper na další měsíc

Začátek listopadu byl poměrně bohatý na houby a krásné podzimní počasí, čehož jsem náležitě využil a nafotil spoustu nových podzimních fotek s dubánky. Na některé z nich se můžete podívat níže. V druhé půlce měsíce bylo vyhlášení Křišťálové lupy a na konci už začíná předvánoční shánění dárků – poradím vám, kde si můžete prohlédnout dubánčí produkty na vlastní oči. V závěru článku pak najdete jako vždy wallpaper s kalendářem na prosinec.

V listopadu byly lesy ještě plné hub a tak dubánci nelenili a pilně pracovali na budování zásob na zimu:

A bylo také nádherné počasí:

Křišťálová lupa 2019

V průběhu podzimu se díky vám – skvělým fanouškům – dostali dubánci do nominace na ocenění Křišťálová lupa 2019. Ve finálním kole se tento můj projekt nakonec umístil na 8. místě (tady se můžete podívat na ostatní zúčastněné projekty). Moc bych tímto chtěl poděkovat všem za silnou podporu a určitě to příští rok zkusíme znovu!

Na vyhlašování výsledků jsme se dali pěkně do gala!

Kde můžete narazit na dubánčí kalendáře a další zboží

Často se mě v poslední době ptáte, kde si můžete koupit dubánčí produkty osobně – offline – v kamenné prodejně. Možností máte několik:

 • V Praze a v několika dalších městech je už několik kamenných prodejen, které prodávají dubánky – aktualizovaný seznam prodejen, který se pořád rozrůstá
 • V předvánočním čase budou dubánci také na několika marketech a trzích – prodává je tam moje kamarádka Lenka Kubů (KUBUdesign):
  • Charity advent market
   30.11.2019: od 11.00 do 21.00 hodin,
   1.12.2019: od 11.00 do 18.00 hodin
   Valdštejnské náměstí 17/4
  • Mint market
   30.11.2019: od 11.00 do 18.00 hodin,
   1.12.2019: od 10.00 do 17.00 hodin
   Pražská tržnice, hala 11, 17 a okolí
  • Výstava betlémů v Klánovicích
   Vystaven bude můj dubánčí i soustružený betlém
   8. 12. 2019 – od 14:00 do 18:00
   V tělocvičně Beseda (Slavětínská 12)
   Praha Klánovice

Co nového v e-shopu?

V nabídce dubánčího e-shopu nově přibyla možnost tisku dubánků na plátno, což je taková trvanlivější variant dubánčích plakátů:

Po třech letech chodu e-shopu jsme se s tiskárnou rozhodli přidat do nabídky trička, která si zákazníci nevyzvedli a nám zůstavali na skladě. Najdete je v sekci Slevy a akce a jsou k mání za 50 % původní ceny. Jsou to vysloveně kusovky:

Také jsem trochu překreslil dubánčí motivy, co se tisknou bílou barvou na tmavý podklad – ať už tašku nebo tričko:

Dubnetky

Z dubnetek jsem pořád nadšen a neustále si s nimi hraju – naštěstí doma máme několik sad, takže se o ně s dětmi neperu. Naposledy jsem se trochu více pustil do animací. V obyváku jsem si ukutil takový malý stativ ze dvou ikea konzolí na poličku (kterou jsem za dva roky pořád ještě nestihl nainstalovat na zeď v pracovně), k našemu bílému kovovému stolku jsem jej přichytil truhlářskou svorkou a mobil na něm drží pomocí dvou gumiček – říkejte mi kutil Tim-MacGyver:

Vlastní animace je pak strašně jednoduchá – stačí na to free verze aplikace Stop Motion Studio,  ale určitě najdete i další. Pak už se můžete pustit do práce – stačí vždy pohnout na stole nějakým dílkem, zmáčnot tlačítko na mobilu a tak pořád dokola, dokud není celá animace hotová. Výsledek  můžete vyexportovat jako video nebo animovaný gif, pokud je to něco jednoduššího a kratšího:

Vánoce se blíží

A k nim patří rozesílání vánočních pohlednic – dubánčí sadu vánočních pohlednic najdete v e-shopu (letos chci nafotit další fotky a udělat z nich novou sadu). Poslední dobou kvůli vysokému poštovnému posílají lidé raději elektronické pohlednice – dubánci jdou samozřejmě s dobou a mají vlastní generátor online pohlednic, kde nabízí hned několik vánočních a novoročních motivů a to vše zdarma!

Wallpaper na prosinec

A jako vždy, je tady na závěr wallpaper s kalendářem pro vaši rpacovní plochu na následující měsíc tentokráte s dubánčím čertem, Mikulášem a andělem:

Aktuální kalendář/wallpaper pro tento měsíc si můžete stáhnout zde:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>