Dubánci v říjnu

Rozhodl jsem se, že trochu oživím tento web a budu na něj častěji přidávat zajímavý obsah, protože kolem dubánků se toho děje spousta a přijde mi líto, že na sociálních sítích (pokud nesledujete, tak v patičce webu najdete odkazy na všechny dubánčí sociální sítě), kde tyto zprávy z dubánčího světa většinou zveřejňuji, to během několika dní zapadne a ztratí se. Takže od tohoto dne budu alespoň jednou za čas vydávat souhrnný článek o dubáncích, na jehož konci bude samozřejmě čekat wallpaper pro vaši plochu na následující měsíc. Takže pojďme do toho a nebojte se mi mejlem napsat nebo pod článkem okomentovat, jak se vám tento nápad líbí – za veškeré reakce předem děkuji!

Tvoření z přírodnin

Podzim je ideální období pro tvoření všelijakých zvířátek a postaviček z rozličných přírodnin – kaštanů, žaludů, bukvic, klacíků, ořechů… doba spojování kaštanů sirkami nebo špejlemi už dávno minula, dnes tomuto tvoření už dávno vévodí tavná pistole!

Zvířátka z kaštanů a žaludů – v odkazovaném článku jich najdete mnohem více

Trochu jsem oprášil loňský článek Zvířátka a rozličné potvůrky z kaštanů, žaludů a dalších podzimních přírodnin – přidal jsem několik nových fotek s popiskami a hlavně video jak slepuji dubánka:

Dubnetky

Pokud neseženete materiál na lepení potvůrek z přírodnin a nebo nechcete riskovat práci s tavnou pistolí, můžete si různé potvůrky složit z mého nového dubánčího produktu – z Dubnetek! Po dvou letech výzkumu a vývoje jsem konečně dotáhl tento produkt do skoro finální podoby. Dubnetky jsou magnetické dílky s obrázky žaludů, klacíků, lístečků, ze kterých sestavíte nejen dubánky, ale taky zvířátka, potvůrky, nápisy…

Pro lepší představu tady je zrychlené video, jak s nejmladší společně skládáme:

Křišťálová lupa

Asi jste si všimli, že Dubánci byli úspěšně nominováni na cenu českého Internetu – Křišťálovou lupu 2019. Během října mohli lidé hlasovat a 21. listopadu se slavnostně vyhlásí vítězové v jednotlivých kategoriích, tak držte dubánkům palce!

Krásy podzimu

Minulý týden přišlo babí léto s teplotami kolem dvacítky a s lesy nádherně zbarvenými. Neodolal jsem a místo práce jsem raději vzal dubánky a foťák a šel nafotit pořádnou podzimní sérii. Kromě dubánků jsem fotil ale také krásy přírody:

A protože všude rostla spousta hub zachytil jsem, jak dubánci houbaří a pár dalších momentek z podzimního života dubánků:

Houborubec obhlíží statného kozáka
Sbírání hub je snadné, ale to zpracovávání až do pozdního večera je docela úmorné
Na podzim je ještě venku teplo a tak si dubánci často staví podzimní stany ze spadaného barevného listí
Dubánci mají nového kamaráda – kaštánka – náruživého hráče kopané

Mimochodem s Kaštánkem jste se mohli seznámit v říjnovém čísle časopisu Tečka, ve kterém mají dubánci svou vlastní stránku, tentokráte byla v časopise vložená i jednoduchá dubánčí stolní hra, ke které si děti musí vyrobit figurky z přírodnin:

Dubánčí deskovka s vlastnoručně vyrobenými postavičkami i kostkou

Kalendáře s dubánky

Při focení kalendářů jsem si uvědomil, že to už je po páté, co jsem z dubánčích fotek poskládal kalendář a že to je ideální čas k malé rekapitulaci. Sepsal jsem proto na svůj osobní web, kam až to dubánci za těch pět let dotáhliDubánci – můj kreativní úlet – už pět let!

Wallpaper na listopad

A na závěr – jak jsem sliboval – tu mám wallpaper na listopad i s kalendářem:

Aktuální kalendář/wallpaper pro tento měsíc si můžete stáhnout zde:

A pokud jste si ještě neozdobili mobil podzimní tapetou, můžete si nějakou dubančí vybrat z letošní nebo loňské várky.

3 Comments

  1. To je potěšení! Krásné fotky! K Vanocům si přeji stolní kalendář, už se těším, jak se budu každý den kochat. Báječné nápady máte! Díky!

    Eliška

  2. Shrnutí měsíce je moc fajn, vím co se událo a o nic z dubánčího života nepřijdu :), neboť nejsem pravidelným uživatelem sociálních sítí.
    Jinak opravdu skvělé nápady a podněty. A dubánci nás budou provázet i kalendářním rokem díky rodinnému kalendáři.
    Přeji spoustu dalších úžasných příběhů.

  3. Dubánci jsou úžasní. Děti se nadšeně každý měsíc těší na další obrázek v rodinném kalendáři a upozorní, že ho mám dát i na plochu pc. Loni jsme potěšili rodinu a kamarády originálním vánočním pohledem a dětem k dárečkům občas přibalíme dubánčí magnetek. Nestíhám sledovat web, ale jste super :-)))

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>