Dubánčí omalovánky

Jak to tak vypadá, budou děti nějakou delší dobu doma a tak jsem se rozhodl, že vytvořím pár dalších dubánčích omalovánek pro ukrácení jejich dlouhé chvíle. Třeba z toho nakonec vznikne celý sešit. Omalovánky si samozřejmě můžete zdarma stáhnout a vytisknout, vše by mělo být velikosti A4.

Zatím jsou tu jen dvě omalovánky, ale pojďme z toho udělat větší společný projekt! Stačí, když se zapojíte a hlavně zapojíte svoje děti:

  1. Pište mi do komentářů (tady, na facebook, twitter nebo do emailu), jaké další omalovánky mám nakreslit – čím zajímavější téma, tím lépe – ale myslete na to, aby tam bylo hodně barev, aby dětem brzy nedošly hnědé a zelené pastelky :)
  2. Posílejte mi fotky, jak se s omalovánkami popraly vaše děti (a nebo vy), rád je přidám do galerie a nasdílím na dubánčích sítích (tak raději žádné děti v záběru).
  3. A vlastně děti, co umí trochu kreslit by mohly navrhnout své vlastní omalovánky – zkuste to s nimi a výsledek mi můžete také poslat

A vlastně nemusíme zůstat u omalovánek, můžu vytvořit i jiné úkoly pro děti – co třeba hledání rozdílů, kreslení a vybarvování podle čísel, bludiště?

Omalovánky ke stažení

Stačí kliknout na obrázek a zobrazí se PDF soubor k vytištění.

Jarní květena

Od naší známé jsem dostal za úkol nakreslit dubánčí omalovánku s jarní květenou, která teď právě kvete – potřebovala to do školy pro prvňáčky. Tak až budete tuto omalovánku s dětmi vybarvovat, můžete si povídat o jarních kytičkách a naučit se, jak se jmenují – tulipán, modřenec, narcis, sedmikráska, jetel.

Omalovánka s jarními květinami

Dubánci u moře

Tato omalovánka byla nakreslena podle přání Heleny H.: Dubanek na pláži, barevna osuška, barevny slunečník, palmy ale s dubovým listím, malej Dubanek ve vodě s duší, nejmensi Dubanek si plácá hrad z pisku a ma tam ruzne bábovičky, pani Dubankova plavky, v pozadí jachta, morske potvurky na pisku. Aspon kousek letni dovolene.

Teda já si z toho zapamatoval jen Dubánka na pláži, ale teď koukám, že jsem tam nakreslil všechno!

Dubánek cyklista

První omalovánka na vyžádání dubánčího fanouška: “Náš malý cyklista Vendelín by si prý moc přál dubánka, který jezdí na kole ve větvích stromu v lese”.

Dubánčí antistresová omalovánka

Tuto omalovánku jsem vytvořil už loni – vždycky jsem si chtěl zkusit nakreslit antistresovou omalovánku. Když tak ale u nich pozoruji naše děti, jak se u toho vztekají, tak to jsou spíše stresové omalovánky :)

Galerie vybarvených omalovánek


 

One Comment

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>