Jak se fotil piják kafe

Dostal jsem několik dotazů na to, jak jsem nafotil pijáka kafe – jak je možné, že dubánek udržel hrnek, kdo mu ten hrnek držel, případně jak byl hrníček přidělaný…  Inu bylo to docela jednoduché: nejprve jsem z drátu co zbyl po nějaké elektroinstalaci udělal konstrukci, kterou jsem přidrátoval k hrnku a talířku. Aby to lépe drželo a neklouzalo, zafixoval jsem to tavnou pistolí. Pak už jsem jen udělal dubánka a pro jistotu ho taky přilepil pusou a rukama k hrnku, nohy už jsem k talířku raději nelepil.

Jak jsem fotil pijáka kafe

Pak už jen stačilo počkat na dobré světlo, hezky dubánka na stole naaranžovat (příbor, konvička + čtyři dny staré pečivo), vyfotit a pak drát ve Photoshopu vyretušovat, což pro grafika není nic náročného:

Jak jsem fotil pijáka kafe

Mnohem těžší než retušování bylo pro mě nafocení celé scény tak, aby se mi líbila. Naštěstí jsem měl na to pomocníka, který mi do toho pořád kecal a lezl do záběru:

Jak jsem fotil pijáka kafe

Pro úplnou představu, fotil jsem to s přestávkami asi hodinu a pořídil cca 130 fotek, z toho 90 procent bylo nepoužitelných (špatné světlo, malá nebo naopak velká hloubka ostrosti, špatný záběr, špatné zaostření, …), jak už to u mého focení bývá :) Retušování bylo rychlé, stačilo tak 10 minut.

Jak jsem fotil pijáka kafe

Tak snad už trochu máte představu o tom, jak náročné je dobře vyfotit dubánka (ty potvorky se snad při focení i hýbou, jo a občas jim něco upadne).