Trvanlivost dubánků

Několik lidí si mi povzdechlo, že je škoda, že ti dubánci dlouho nevydrží a brzy se rozpadnou. Naštěstí to není až tak vážné. Záleží totiž na tom, jestli pracujete se suchým materiálem – to je asi nejdůležitější. Takže pokud si donesete z lesa materiál, nechte jej nejprve pořádně proschnout – alespoň na povrchu (to samé se týká používání klacíků – lepší jsou staré uschlé, než čerstvé plné mízy). Obecně vlhkost soudržnosti příliš nepřeje, takže dubánky určitě nevystavujte vodě!

Další velké nebezpečí pro dubánky představují malé děti – když se k mé sbírce dubánků dostane nejmladší dcerka (je jí rok a půl) tak to pak lítají hlavy, nohy ruce a připraví mi pěkné puzzle… Nějakému tomu dubánčímu úrazu se nevyhnu ani při jejich focení. Proto skoro každou svou tvůrčí seanci s tavnou pistolí začínám přilepováním upadlých dílků – naštěstí je to opravdu velmi snadné – slepené spoje strašně rychle tvrdnou.

A ještě k té trvanlivosti. Loni jsem jednoho z dubánků (cyklistu), postavil na římsu digestoře v kuchyni a přežil tam bez úrazu celý rok! K újmě přišel až tento týden, kdy jsem ho vzal na focení na cyklostezku při uspávání nejmladší dcerky (asi mu ta cesta v kočárku přes les moc nepřidala :)). Prostě z toho ztratil hlavu, ale to nevadí, našla se, tak ji zase přilepím!

Cyklista na cyklostezce

2 Comments

  1. Krasny den preji ☺ Dubanci jsou uzasni a maji veliky uspech na FB. Jsem Vam velice vdecna za to, ze se s nami delite svymi napady ☺ Mejte se Krasne a Vasim dubankum ☺ presji dlouha leta.

Comments are closed.