Jak jsem dělal plakát pro knížku o dubáncích

Určitě už jste zaznamenali, že v půlce dubna vyjde knížka o dubáncích. Už je napsaná, odevzdaná a v podstatě už se tiskne. Takže je na čase připravit pro ni plakáty do knihkupectví, abyste ji pak náhodou neminuli :) Albatros mi při té příležitosti nabídl spolupráci, kterou jsem si rozhodně nemohl nechat ujít. Takže po krátkém rozhovoru a shlédnutí několika ukázek jsem začal přemýšlet, co na plakátu (kromě knihy) bude a kde to celé nafotím.

Jelikož dubánci jsou hlavně lesní stvoření, rozhodl jsem se knihu nafotit v lese. Obul jsem si kecky a vyběhl do Klánovického lesa prozkoumat nějaké vhodné lokality – chtělo to něco zeleného, ale takhle po zimě toho moc vhodného nebylo. Několik hezkých, mechem zarostlých míst, jsem nakonec našel (jedno z nich bylo i to, kde jsem fotil dubánka na obálku knihy).

Druhý den jsem vzal pár dubánků, knížku obdobného formátu, foťák, stativ, vytáhl kolo (těch lokalit bylo povícero a nebyly zrovna na kraji lesa) a vyrazil. Po dvou hodinách ježdění a focení jsem měl několik desítek použitelných snímků, ze kterých jsme později vybrali finalistu:

Pak už nezbývalo než zasednout k počítači, nastartovat Photoshop a v něm fotografii dotvořit do finální podoby (dalších pár hodin). Také jsem musel vymodelovat vlastní knížku, protože ta v té době ještě fyzicky nebyla vytištěná. Výsledek dopadl takto:

Až půjdete v druhé půli dubna do knihkupectví, tak tam tento plakát doufám spatříte :)