Už to budou dva roky, co jsem se domlouval s kamarádem Slávkem Rydvalem, že spolu vydáme knížku o dubáncích – on s manželkou Leonou Šťastnou dodá texty a já fotky dubánků. Letos na jaře to ale pořád ještě nevypadalo, že by to mohlo dopadnout, a tak jsem navrhnul, že bychom mohli zkusit aspoň něco menšího… třeba leporelo. Neuplynul ani týden a dostal jsem emailem první verzi veršů o dubáncích – na každý měsíc jeden. A pak už to bylo jen na mně, abych k nim dodal obrázky. Až dodatečně jsem zjistil, že to nebude až tak jednoduché – po půl roce mi ještě stále chybí nafotit dva měsíce, ale podoba leporela se už jasně rýsuje.

Aktuální název knížečky zní: Veršovánky s dubánky (od jara do zimy)
Autoři veršů: Slávek Rydval a Leona Šťastná
Autor fotek: Petr Václavek

Kdy to bude?

Do půlky září bych rád knížku dokompletoval, abychom stihli podzimní dubánkovskou sezónu (a pak samozřejmě také tu vánoční). Momentálně hledáme knižní nakladatelství, které by se leporela ujalo, ale pokud žádné nenajdeme, půjdeme do toho sami.

Chcete-li být informovaní o vydání dubánčího leporela, sledujte tyto stránky, facebook dubánků a nebo se přihlašte k odběru emailového dubánčího zpravodaje, kde o tom budeme určitě psát.

Malá ochutnávka na závěr