Slep si svého dubánka aneb originální podzimní dárek

Nedávno jsme se chystali na odpolední návštěvu ke známým a nevěděli jsme, co bychom jim mohli přinést jako dárek. Dopoledne jsme byli ještě s dětmi v lese na procházce a tam je napadlo, že jim přineseme kupu žaludů, ze kterých si budou moci sami slepit dubánky. A protože žaludy zrovna dozrávaly, měli jsme jich za chvíli plnou tašku. Doma jsme vybrali ty nejhezčí, přidali pár kaštanů, ořechů a trochu větviček z našich domácích dubů a vše zabalili do hezkého plátěného pytlíku:

Pytlík žaludů - dubánčí stavebnice

Kamarádi (a hlavně jejich děti) měli z dárku velkou radost. Hned druhý den jsem od nich dostal fotografie jejich zdařilých výtvorů:


Přišlo mi, že to je docela pěkný nápad na dárek, jen mě napadlo tu kupu žaludů pro příště doplnit ještě papírovým návodem, aby dubánků neznalí obdarovaní měli alespoň částečnou představu, jak takový dubánek vypadá a jak se sestavuje:

Návod na slepení dubánka

Chcete-li si návod vytisknout (ať už pro sebe, nebo jako součást dárku) v pořádné kvalitě, přihlašte se do Dubánčího zpravodaje, odkaz na stažení návodu se zobrazí po potvrzení vašeho emailu.