Dubánci podvodníci

Vytvořit dubánka potápěče mi navrhnul kamarád Milan Kryl na facebooku. Chvíli jsem o tom přemýšlel a nakonec ho vyrobil během 30 minut minulý víkend. Pak už to stačilo jen nafotit:

Dubánci podvodníci - potápěči

Jenže ono nafocení se pro mě stalo malou noční můrou. Přes týden jsem se k tomu pořádně nedostal (řešil jsem dubánkům web) a tak to zbylo na víkend. Původně jsem chtěl pozadí vyfotit jako v předchozích případech, ale došla mi uprostřed tisku barevná cartridge v tiskárně. Takže jsem opět fotil na pozadí monitoru. Dubánka a rybičky jsem měl přilepené na vlasci, který jsem přikolíčkoval na konstrukci ze stolní lampičky, našel jsem si baterku, na ni přiložil modrý pytel na odpadky a tak jsem dubánka dosvětloval modrým světlem. Po půl hodince práce se ozvala nejmladší dcerka, takže jsem ji šel uspávat a už jsem se nějak nezvedl.

Druhý den jsem kouknul na fotky a zjistil jsem, že vlasec je sice na retušování ve Photoshopu fajn, ale ostrosti moc nepřidal – dubánek se pořád trochu houpal, takže ostrá nebyla ani jedna fotka. No nic, tak večer repete  – vlasce jsem odlepil a místo nich použil špejle a plastelínu do které jsem špejle napíchal. Připravil scénu nafotil a …. pak jsem zjistil, že jsem fotil bez karty. Normálně mi foťák takovou informaci zobrazuje, ale jak jsem vše fotil na dálkovou spoušť, tak jsem se do hledáčku moc nedíval. Inu stane se.

Další pokus, další půlhodinka a další zjištění, že karta tam sice byla, ale asi jsem ji brzy vytáhl, nebo špatně vložil, takže fotky na ní nebyly. Začínám mít pocit, že tento dubánek je nějaký prokletý (to nemluvím o tom, že jsem mu musel několikrát přilepovat upadlé komponenty). Poté, co jsem se zklidnil, začala čtvrtá fotoseance. Vše jsem kontroloval a prohlížel, scénu jsem neuklízel a  konečně jsem slavil úspěch. Pak stačilo si jen trochu pohrát ve Photoshopu a dílo bylo hotové. Ještě by se na něm dalo zapracovat (přidat bubliny, další rybičky, světla, …) ale už chyběla chuť a síla – končil jsem někdy po půlnoci. Takže podtrženo sečteno: 30 minut tvorba dubánka, 3 hodiny focení.

Příště zvolím něco jednoduššího… že by kosmonauta?